Kars Otelleri

Bu yerdeki 31 tesis içerisinden kendinize en uygun olanı bulun

Ön ÖdemesizRezervasyon
Ücretsizİptal
ErkenRezervasyon
Kredi KartıGerekmiyor

Üyelere Özel Ekstra İndirimler

%25'e Varan Ekstra İndirimleri Görmek İçin

Kars Noktasında En Çok Tercih Edilen Oteller

Genel Bilgi

Doğal güzellikleri, bitki çeşitliliği ile düşler bahçesi, köklü tarihi geçmişiyle serhat şehri Kars...Şehir tarihindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kars her sabah ülkedeki ilk güneşi ve her kış ilk kar tanelerini karşılamakta. M.Ö 13 binli yıllarda başlayan yerleşimiyle Kars'ın tarih boyunca sınır kenti olması, İpek Yolu gibi ticaret yol

Kayı Snow Otel

Sarıkamış / Kars /
Kayı Snow Otel, sarıçam ormanlarının beyaz örtüyle kaplandığı kuş sesleri ve kristal kar tanelerinin ışıltısı içinde doğanın tüm güzelliklerini hissedeceğiniz eğlenceli bir kar tatili imkanı sunuyor.

Ekinata Grand Toprak Hotel

Sarıkamış / Kars /
ayrak Tepe yamaçlarında kurulu Sarı çam Ormanı içerisinde tamamen doğayla barışık ve özgün Mimari yapısıyla, 2005 yılında hizmete giren tesis, dağ - kayak pisti manzaralı rahat ve konforlu odaları ile konuklarına unutulmaz bir tatil yaşatmayı hedefliyo

Karabağ Hotel

Merkez / Kars /
3 Yıldızlı Karabağ Otel, Türkiyenin Kars ilinde yer almaktadır.Otel şehir merkezinde olup,Kars havalimanına 5 kilometre uzaklıkta,Kars tren istasyonuna ise 10 dakikalık yürüme mesafesindedir.Otel toplam 50 oda 85 yatak kapasitesine sahiptir.

Güngören Hotel

Merkez / Kars /
ars ilinde 45 yıldır otelcilik, restoran ve hamam alanlarında faaliyet gösteren Güngören Hotel gelişen,yenilik ve teknolojiye bağlı olarak baştan sona yenileme çalışmalarına başlamış ve 1 yıllık restorasyon çalışması sonucu modern bir yapıya kavuşmuştu

Kars-i Sirin Otel

Merkez / Kars /
Kars-i Sirin Butik Otel, Kars'ta konaklama olanagi sunmaktadir. Her odada düz ekran TV vardir. Odalarda küvetli veya duslu özel banyo da bulunmaktadir. Konforunuz için terlikler ve ücretsiz banyo malzemeleri temin edilmektedir.

Sarıkamış Kayı Resort Otel

Sarıkamış / Kars /
Skipasslar Otel misafirlerine ücretsiz olup depozito uygulanmaktadır.9 adet Pistlerin uzunluğu 25 km. dir, 2 adet Pist zirveden Karanlık dere mevkisine, 5 adet pist zirveden 1’ci Etap mevkiine, 2 pist ise zirveden otele kadar uzanmaktadır.

Bu Bölgedeki Diğer Oteller

Tavsiye Ettiğimiz Seyahat Noktaları

Kars Hakkında

Doğal güzellikleri, bitki çeşitliliği ile düşler bahçesi, köklü tarihi geçmişiyle serhat şehri Kars...Şehir tarihindeki en eski yerleşim yerlerinden biri olan Kars her sabah ülkedeki ilk güneşi ve her kış ilk kar tanelerini karşılamakta. M.Ö 13 binli yıllarda başlayan yerleşimiyle Kars'ın tarih boyunca sınır kenti olması, İpek Yolu gibi ticaret yolları kavşağında yer almasından dolayı birçok medeniyetin siyasi egemenlik kurma isteğinin haklı gerekçesidir. Günümüzde Türkmenler, Kürtler, Azeriler, Terekemelerin yaşadığı şehir, tarihindeki savaşlar ve başarılar nedeniyle ilk gazi madalyasını almıştır. Aynı zamanda Dede Korkut Hikayelerinin mekanı ve aşık edebiyatımızın köklü ve canlı örneğini yaşayan; Urartuların, Perslerin, Arapların, Selçukluların, Osmanlıların, Rusların, İngilizlerin ve Ermenilerin etkisi altında kalmasıyla kültür harmanı bir şehirdir Kars.. 

Şehitler, menkıbeler ve tabyalar şehri Kars Türkiye'nin en çok heykele sahip olan ili olmakla birlikte baltık mimarisi yapıların yanı sıra kerpiç ve tuğlalardan inşa edilmiş Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait mimari yapıları da bünyesinde bulundurmakta. Kültürel karışımın en güzel örneklerinden biri olan topraklarda tadılan lezzetli ve birbirinden güzel yemekler de bu harmanın en beğenilen yansımalarından.

 

Kars Otel ve Tatil Önerileri

Son yıllarda Doğu Ekspresi ile yerli ve yabancı birçok turisti ağırlayan Kars Otelleri uygun fiyatlı hizmet vermesiyle her zevke ve bütçeye hitap etmekte ve konforlu bir konaklama sağlamakta. Özellikle kış aylarında eksilere inen hava durumuna karşın oteller, ısıtma sistemlerine önem vermektedir. Sarıkamış Kayak Merkezi ile gözde kış turizmi yerlerinden olan Kars otellerinde şehrin mistik havasını bulabilir, Kars yöresine ait zengin çeşitli kahvaltılar yapabilirsiniz. 

 

Kars'a Nasıl Gidilir?

Kars'a kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlamak mümkün. Hava yolu ile Kars Harakani Havalimanına iniş yaptıktan sonra 6 kilometre uzaklıkta olan şehir merkezine belediye otobüsü, minibüs ve taksiler ile ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul-Kars arası hava yolu ulaşımı yaklaşık 2 saat sürmekte. Otobüs yolculuğunu tercih ederseniz otobüs firmalarının seferlerinden yararlanıp ülkenin birçok ilinden Kars otobüs terminaline ulaşım sağlayabilirsiniz. Otobüs terminalinden şehir merkezine 3 kilometrelik mesafeyi belediye otobüsü, minibüs ve taksilerle kat edebilirsiniz. Karayolu ile İstanbul-Kars arası yaklaşık 21 saat sürmekte. 

Son yıllarda turistik gezi rotalarında biri haline gelen Doğu Ekspresi ile de eşsiz doğa manzaralarını doyasıya seyrederek, eğlenceli ve nostaljik bir yolculuk da yapabilirsiniz. Ankara'dan 24 saatlik sürecek yolculuğunuz sırasında Erzurum'a gelmeden Erzurum'un Cağ Kebabından sipariş edip duraktan siparişinizi alabilirsiniz. Şehir merkezindeki tarihi yapıları görmek için ise küçük bir merkez olması sebebiyle yürüyerek keşfetmenizi öneririz. 

 

Kars'a Ne Zaman Gidilir?

Osmanlı, Ermeni, Rus mimarisinin örneklerini bir arada görebileceğiniz, doğal güzellikleriyle huzurlu bir tatil geçirebileceğiniz Kars'ı her mevsim ziyaret edebilirsiniz. Bünyesinde bulundurduğu Sarıkamış Kayak Merkezi ile daha çok kış turizmi için tercih edilen Kars'ta siz de kasım-şubat ayları arasında kristal kar taneleri arasında her seviyeye uygun pistlerinde dilediğiniz gibi eğlenebilirsiniz. Ancak sömestr döneminde okulların tatil edilmesiyle birçok turisti ağırlayan Kayak Merkezi Otelleri ve Kars Otelleri için erken rezervasyon yaptırmanız yararınıza olacaktır. Kış aylarında tertemiz bir beyaz örtü ile örtülen dağları, donan Çıldır Gölü'nün muhteşem manzarası, ilkbahar ve yaz aylarında kızıl ve boz dokuya dönen doğası ile Kars sizlere dört mevsim tatil imkanları sunmakta.

 

Çıldır Gölü

Kışın bembeyaz örtüyle kaplanmış uçsuz bucaksız görüntüsü, yazın mavi ve yeşil tonlarıyla, bakmalara doyamayacağınız güzelliği ile ziyaretçilerine eşsiz manzaralar sunan Çıldır Gölü, mutlaka görülmesi gereken doğal güzellikler arasında. Türkiye'nin kış aylarında tamamen donma özelliğine sahip olan tek gölünün üzerinde yürüyüş yapabilir, kızağa binebilir, bolca fotoğraf çekilebilir ve gölde delik açarak balık avlayabilirsiniz.  Çıldır Gölü'nde donma özelliğinden dolayı balıkçılar her gün kendilerine yeniden delikler açıp avlanmakta. Göl kenarında bulunan balık restoranlarındaki sazan balıkları, tazeliği ve lezzetiyle denemeye değer. Ayrıca denk gelebilirseniz her yıl düzenlenen ve yerli yabancı turistleri Kars'a çeken Çıldır Göl Festivali ile renkli görüntülere şahitlik edebilirsiniz. Yaz aylarında ise yöre halkı serinlemek için Çıldır gölünü tercih etmektedir. 

 

Ani Harabeleri

Türkiye-Ermenistan sınırında, Arpaçay Nehri kıyısında bulunan Ani harabeleri bünyesinde birçok kiliseyi ve Anadolu'daki ilk Türk camisini barındırmakla birlikte tarihte kültür ve ticaret merkezi olarak bilinmektedir. Binbir Kilise, Medeniyetler Beşiği, Dünya Kenti, 40 Kapılı Şehir isimleriyle anılmakta ve UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer almakta. 'Ani bir dünyadır ancak dünya bir ani değildir' sözüyle de Ani Harabeleri'nin tarihi ve kültürel zenginliği anlatılmaktadır. 

 

Kars Baltık Evleri

Kars'ın Rusların egemenliği altında olduğu yıllarda inşa edilen yapılarının ihtişamına bugün dahi sokaklarında dolaşırken tanıklık edebilirsiniz. Daha çok Yusufpaşa, Ortakapı ve Cumhuriyet mahallelerinde bulabileceğiniz birbirinden güzel tarihi binalarla, Osmanlı-Rus Savaşı sonrası şehre 40 yıl hakim olan Ruslar tarafından, şehirde yepyeni bir kimlik oluşturulmuştur. Hekim Evi, Vali Konağı, Tuncer Gülensoy Evi, Defterdarlık Binası, Sağlık Müdürlüğü Binası bugün restorasyonlarla kullanıma devam eden Baltık Evleri arasında. 

 

Sarıkamış Şehitlikleri

Sarıkamış yakınındaki Allahuekber dağlarında 1914 yılında gerçekleşen Sarıkamış Harekatı'nda Kars'ı Ruslardan geri almak için 60 bini donarak olmak üzere 78 bin toprağa verdiğimiz şehitlerimizin kabirlerini Sarıkamış Allahuekber Dağları Milli Parkı bünyesinde bulunan: Sarıkamış Şehitliği, Allahuekber Tepe Şehitliği, Meçhul Asker Şehitliği, Dikenli Tepe Tabya Şehitliği, Çakırbaba Şehitliği, Divik Köyü Şehitliği, Ağababa Şehitliği, Bardız Geçidi Şehitliği, Soğanlı Şehitliği'nde ziyaret edebilirsiniz. 

 

Kars Kalesi

Şehrin manzarasını ayaklar altına seren Kars Kalesi bütün ihtişamıyla şehir merkezine yürüyerek 10-15 dakika mesafede. Selçuklu Dönemi'nde yaptırılan, 900 yıllık tarihi yapı, Merkez Kale veya Stadel olarak da bilinmektedir. Kars'ın Kaleiçi Mahallesi'nde bulunan Taş Köprü'nün karşısında yer alan Kars Kalesi'nin ortasında bir cami, içinde askeri koğuşlar, cephanelik, tarlalar, Celal Baba Türbesi, mescid bulunmaktadır. 

Kale etrafında çok sayıda hamam, köprü ve konak bulunmaktadır.

 

Kars Yemek Kültürü

Mutfak kültürünün hayran kalınası zenginliğiyle ziyaretçilerine eşsiz lezzetler sunan Kars'ta iklim koşulları sebebiyle özellikle tahıl ve et ürünleri ile yapılan yemeklere doyamayacaksınız. Kurutulmuş Kaz Eti, Kars Kaşarı ve çeşit çeşit balları, yörenin en bilinen lezzetleri arasında. Kars Gravyer Peyniri, Çeçil Peyniri ise Kars Kaşarı kadar bilinmekte ve lezzetleriyle ün salmaktadır. adeta peynir cennetini önünüze seren Kars'a gitmişken damak tadınıza uygun bir peynir satın alabilirsiniz. Yöresel diğer yemeklerinin ise göze çarpanları arasında; Kımı Çorbası, Ayran Aşı, Herle Çorbası, Anık Aşı, Evelik Aşı, Hoggiri Çorbası, Kars Mantısı,Mafiş, Mihriban Pilavı bulunmaktadır. Biraz da tatlılardan gidecek olursak; Un Helvası, Kaz Lokması, Kavut, Erik Kızartması, İncir Kavurma, Pestil Kavurma, Hurma Tatlısı merak uyandıran zenginliğiyle sizleri beklemekte. 

 

Alışveriş

Mutfak ve kültür turizminin merkezi olan Kars'ta yöresel ürünler satın alabileceğiniz birçok lokasyon bulunmakta. Valizinizde yer ayırmak için bir saniye bile düşünmeden gravyer peyniri, Kars kaşarı ve Kars'ın ballarından mutlaka satın almalısınız. Kars'ın yerel pazarından kurutulmuş meyve ve sebzeler, erişteler, salçalar, reçeller satın alabileceğiniz birçok tezgah bulabilirsiniz. Hatıra ve hediyelik eşya olarak da kaz tüyünden yapılan yastıklar, yöresel gümüş kemerler, takılar, yöresel motiflerle süslenmiş Kars Kafkas kilim ve halılar güzellikleriyle kararsızlık yaratabilmekte.

Copyright © 2012-2019 otelz.com. Tüm hakları saklıdır